- Akceptuje zwierzęta
- Dostosowany
- Parking
Opis
Życie plastyczne miasta koncentruje się wokół powstałego w 1995 roku Biura Wystaw Artystycznych. Znakomite warunki ekspozycyjne (łączna powierzchnia wystawiennicza 500 metrów kwadratowych), profesjonalne oświetlenie oraz charyzmatyczna osobowość pierwszego kustosza galerii, nieżyjącego już Tadeusza Maja, nadały ostrowieckiemu BWA właściwą rangę artystyczną.Do chwili obecnej galeria przygotowała kilkadziesiąt wystaw z różnych dziedzin sztuki. W jej progach gościli wybitni twórcy, min.: Adam Myjak, Marian Czapla, Jerzy Duda Gracz, Stanisław Tabisz, Gustaw Zemła, Zdzisław Beksiński, Magdalena Abakanowicz, Leszek Mądzik. Poza prezentowaniem mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego osiągnięć sztuki ogólnopolskiej BWA promuje także twórców rodzimych organizując im wystawy zarówno w mieście, jak i innych galeriach w Polsce. Każdej wystawie towarzyszy profesjonalnie wydany katalog.
Od 1996 roku BWA organizuje Jesienne Salony Sztuki. Jest to cykliczna, konkursowa impreza o zasięgu międzynarodowym, której celem jest przegląd wszystkich technik i kierunków uprawianych we współczesnej sztuce. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Do konkursu wpływa zwykle kilkaset prac, spośród których profesjonalne jury wybiera najlepsze, kwalifikuje do wystawy pokonkursowej i przyznaje nagrody.
Bardzo istotną część działalności BWA Ostrowiec stanowi edukacja artystyczna. Do każdej wystawy przygotowujemy ofertę kierowaną do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
BWA znajduje sie w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury. Przy tym budynku zlokalizowany jest jest parking, z wydzielonymi miejscami parkingowymi dedykowanymi osobom niepełnosprawnym. Do budynku prowadzi 9 wejść znajdujących się na poziomie 0. Budynek wyposażony jest w windy, co sprawia że każdy jego poziom jest dostępny dla osób o ograniczonej mobilności. Nasze 3 sale wystawiennicze znajdują się na poziomie 0. Natomiast 4 sala jest na poziomie -1, gdzie można dostać się windą. Szatnia i toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na poziomie 0. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku funkcjonują oznaczenia alfabetem Braila.Regulamin i warunki
Bilet wstępu normalny: 7,00 złBilet wstępu ulgowy: 4,00 zł
Bilet wstępu dla dzieci do 7 lat: 2,00zł
Bilet ulgowy za okazaniem właściwej legitymacji/dowodu we wszystkie dni tygodnia (z wyłączeniem środy) dla:
- uczniów i studentów
- nauczycieli
- emerytów i rencistów
- członków związków twórczych
- dla każdej z osób grupy powyżej 10 osób
- posiadaczy Karty Dużej Rodziny
- dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
- pracownicy muzeów i państwowych galerii sztuki za okazaniem legitymacji
- członkowie AICA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Sztuki)
- członkowie Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM)
- członkowie Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS)
- członkowie Stowarzyszenia Historyków Sztuki (SHS)
- osoby odznaczone Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, odznaką honorową „Zasłużony działacz kultury”
- przewodnicy PTTK sprawujący opiekę nad małą grupą (grupa od 3 do 10 osób wraz z osobą sprawującą opiekę)
Oprowadzanie po wystawie: 20,00 zł
Wstęp wolny w dniu wernisażu
Zniżki dla Użytkowników Kart Programu "OstraKarta":
1. Rodzinne warsztaty z BWA- 10% zniżki od aktualnej ceny biletu warsztatu
2. Oprowadzanie po wystawie w niedzielę- cena biletu wstępu- 18,00 zł
3. Bilet wstępu normalny w niedzielę- 5,00 zł
4. Bilet wstępu dla dzieci do 7 lat w niedzielę - 1,00 zł
5. Bilet wstępu ulgowy w niedzielę- 3,00 zł